Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 48 Ürün

Vidalı Mil Uç Yatakları

Vidalı mil uç yatakları vidalı miller ve indiksiyonlu millerin yataklanması amaçlı üretilmişlerdir. Vidalı mil uç yatakları genellikle makinelerde dairesel hareket yapan kısımların hareketini uygular iken rijit ve hassas yapıda görev yapabilmeleri adına tasarlanmışlardır. Vidalı mil uç yataklarının en çok kullanımı yapıldığı cnc makinlerinden örnek verecek olur isek, vidalı mil ucunda bir adet motor motor bulunur ve bu motordaki hareketi vidalı mile iletmesini sabitlemek amaçlı kaplinlerden yararlanılmaktadır. Motor kaplin ve vidalı mil gurubunun görevini rijit şelide yapabilmesi adına rulmanlar ile yataklanması gerekmektedir. Bu ihtiyaç çerçevesinde bazı rulmanların belirli tip şaseler üzerine montaj edilerek hazır hale getirilmiş haline vidalı mil uç yatakları denmektedir. Vidalı mil uç yatakları genellikle motor arkasına Bk yatak uç kısma bf yatak , Fk yatak ve uç kısma ff yataklar kullanılmaktadır. Vidalı mil uç yataklarında yük fazla olmadığı durumlarda alüminyum döküm yataklarda maliyet açısından tercih edilmekedirler. Bunlar Ufl Serisi uç yataklar ve Up serisi uç yataklar olarak isimlendirilirler.

Örnek Resim ; Vidalı Mil Uç Yatakları 

 

Uç Yatakları Kullanım Çeşitleri

Bazı tasarımcılar Kuvvet gerektiren yerlere çelik yapısı ve güç ağırlık yük dengesini korumak sebebi ile motor arkasına bk serisi yatak kullanır iken uç kısma ekonomik yapıda up serisi veya ufl serisi yatak kullandığı görülmektedir. Vidalı mil uç yataklarını resimler ile açıklayacak olur isek ; Resim Ucuna Bk yatak bağlanarak vidalı mil üzerine çekilmiş diş ile somun yardımı ile sabitlenmiştir. Vidalı mil uç yataklarından Bk ve Fk serisi yataklarda bu somun kutu içeriğinde mevcutta bulunmaktadır. Somun vidalı mil üzerine sıkılıktan sonra hazırda bulunan kontra somun ile çalışırken gevşemesi engellemek amacı ile sıkılırlar. Boşluksuz yatak serilerinden Bk ve Fk genellikle cnc makine üretimlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.  


Vidalı Mil Uç YataklarıVidalı Mil Uç Yatakları Çeşitleri ; Bf yatak Çeşitleri,   Vidalı Mil Uç Yatakları Çeşitleri,    Bf yatak Çeşitleri, Sk mil tutucu,    Ucf yatak Çeşitleri,    Ucfl yatak Çeşitleri,    Ucp yatak Çeşitleri,    Ufl Yatak Çeşitleri,    SOMUN GÖVDESİ,SHF Mil Tutucu,Vidalı Somun Çeşitleri,    BK Yatak Çeşitleri, Fk Yatak Çeşitleri, Up yatak Çeşitleri,Kaplin


Vidalı Mil Uç Yatakları Çeşitleri ;


Bf yatak Çeşitleri,


Vidalı Mil Uç Yatakları Çeşitleri,


Bf yatak Çeşitleri,

Sk mil tutucu,


Ucf yatak Çeşitleri,


Ucfl yatak Çeşitleri,


Ucp yatak Çeşitleri,


Ufl Yatak Çeşitleri,


SOMUN GÖVDESİ,


SHF Mil Tutucu,


Vidalı Somun Çeşitleri,


BK Yatak Çeşitleri,


Fk Yatak Çeşitleri,


Up yatak Çeşitleri,


Kaplin

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?