Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 57 Ürün

Planet Redüktörler

Planet Redüktör Nedir?

Boşluksuz Planet redüktörler güç aktarmakta kullanılırlar. Oranlarına göre motorlardan aldığı devri düşünürken Torku yükseltirler. Planet redüktörler barındırdıkları teknoloji gereği boşlukları çok düşüktür. Planet redüktörler gövdeleri oranları ve flash boyutları kullanılacak motorlara uygun seçilmelidir. Planet redüktör seçimi yaparken motor mil çapı motor flanş ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Planet redüktör teknik tablosundan motordan da uygun Planet redüktör bulamaz iseniz lütfen bizimle irtibata geçiniz. Planet redüktörler 40 gövde 60 gövde 80 gövde 90 gövde ve 120 gövde olarak satılmaktadır lar. 80 gövde redüktör orta dişli göbek çapını ifade etmektedir. 80 gövde bir redüktöre 90 milimetre fidaş ölçülü motordan rahatlıkla bağlanabilmektedir. Planet redüktör seçimi yapılırken yapılan hatalardan birisi de gövde ölçülerinin motor ölçüleri ile karıştırılmalıdır. Hangi redüktöre hangi motorların uygun olduğunu bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. 

 

Planet redüktör, günümüzde de bir hayli program bölümünde büyük bir gereksinim durumuna gelen küçük hacimde yüksek tork isteklerini gidermek amacıyla üretilmiş, parçalı yapıda, uydu, güneş ve iç dişlilerden meydana gelen redüktör modelidir. Redüktörün başlıca iki ana konu bulunmaktadır. Bu özellikle her ne kadar birbirine göre benziyormuş gibi olsa da gerçekte prensip olarak birbirinden farklıdır. Redüktör, elektrik motorlarının gerektiğince yüksek seyirde dönüş hızlarını, makinelerin gereksinimi olan dönüş süratlerine göre ayarlama vazifesini yerine getiren dişli parçalardır. Redüktörlerin aniden çok modeli bulunmaktadır.

 

Planet redüktör ne işe fayda sorusunun yanıtı ise piyasada sarfedilen en üstünlükle redüktör çeşitlerinden birisi olduğudur.

 

Planet Redüktörlerin Avantajları Nelerdir?

Planet redüktör, en büyük üstünlük, düşük dönme gücünde dahi maksimum verimlilik sunmasıdır. Oldukça ideal bir hacim gücüne sahip olan planet redüktör, bugünkü teknolojisinde bilhassa makine mühendisliği bölümünde büyük bir kullanım alanına sahiptir. Bu redüktörler, diferansiyel redüktör biçiminde de kullanılabilmekte olup, kullanım esnasında yükün aniden çok planet dişlisine dağınık duruma gelmesi ile üstünlük sunmaktadır.

 

Planet redüktör tüketimi ile giriş ve çıkış milleri koaksiyal biçimde yerleştirilmektedir. Birden çok sayıda olan planet kademeleri kombinasyon imkanları yardımıyla sınırsız biçimde transfer civarlarına erişimi olası duruma getirmektedir. Planet çarklarını adedi çoklaştıkça, tork gücü de doğru orantılı olarak artmaktadır. Çünkü planet çarklarının adedinin yükselmesi yükün dağıtılmasını kolaylaştırmaktadır.

 

Sağlam ve gerektiğince sağlam malzemelerden imal edilen planet redüktörler, yüksek oranda çelik tüketimi ile geliştirilir. Hem de ürünün bünyesinde dökme demir ve az miktarda sarfedilen bakır, kauçuk ve alüminyum ve pirinç gibi malzemeler de bulunmaktadır.

 

Planet Redüktör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Planet redüktör seçiminde ilgi edilmesi gereken birtakım nedenler bulunmaktadır. Bunların birincisi mekanik denetimdir. Mekanik denetimde birincil olarak, makinenin çalışma koşullarının değerlendirilmesine gereksinim duyulmaktadır. Cihazın günlük olarak ne kadar vakit çalıştırıldığı ve bu vakit zarfındaki start ve stop adedi planet redüktör seçimi amacıyla mühim bir durumdur. Diğer ilgi edilmesi gereken konu ise termal denetimdir. Termal denetim, makinenin çalışması hemen meydana çıkaracağı ısının saptanmasına dayanmaktadır. Açığa çıkan ısının yüksekliğine göre oluşturulan bir seçim ideal olacaktır. Çünkü planet redüktör üstünde meydana gelen ısının denetim altında tutulması şarttır. Eğer bu denetim sağlanmazsa, aracın çalışmasında detaylı ciddi sorunlar meydana çıkaracak olmasıdır.

 

Planet redüktör tercihinde ele alınması gereken bir başka  bir mühim konu ise, aracın çalışması esnasında radyal ve eksenel olarak tariflenen yüktür. Bu yük redüktör mili üstüne uygulanmakta olup, planet redüktörün bu yük göz önünde tutularak seçilmesi doğru bir tercih olacaktır.

 

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?