Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 23 Ürün

Lineer Ray Ve Lineer Arabalar

Lineer raylar otomasyonda doğrusal hareketi çok hassas şekilde iletmek için kullanılan ekipmanlardır. Lineer ray ekipmanları kendine özgü üretilmiş lineer rulman arabası ile birlikte takım oluşturarak çalışmaktadırlar. Lineer ray ve lineer araba seçimi yapar iken kullanıcılar genellikle hassasiyet titreşim yük dayanım şekilleri dışında toplam maliyet gözeterek farklı seri lineer guruplar seçmektedirler. Lineer ray gurubunda hassasiyet ve titreşimi 4 noktadan sabitleyen yüksek kuvvet ve yüksek hassasiyet gerektiğinde genellikle tasarıcılar lineer kızak ve lineer araba kullanılmaktadır.

Lineer ray çeşitlerinden indiksiyonlu miller genellikle hassasiyetin çok fazla olmadığı yük ve titreşimin azda olsa göz ardı edilebildiği alanlarda maliyeti düşürmek amaçlı kullanılmaktadırlar. Lineer gurup ailesinin en ekonmik serisi olan indiksiyonlu miller uzun boylar ve metrajlarda kullanılması esnemeler yaptığı için daha uzun metrajlarda kullanılabilmesi adına bir sigma profil "alüminyum çekilmiş bir parça" ile altdan desteklenerek kullanılırlar. lineer gurup ailesinden alttan destekli miller otomasyoncular tarafından Alt destekli miller veya Alt destekli kızak olarak isim almıştır. Taşlanmış indiksiyonlu miller tıkı lineer kızaklar gibi taşlanmış ve ısıl işleme tabi tutulmuş oldukları için aşınmaya ve korozyona karşı oldukça dirençlidirler.

 

Lineer Ray Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

lineer kızak

 

Her gurup lineer rayın kendine özgü lineer arabaları bulunmaktadır. Bir Lineer kızak arabasını başka model bir lineer gurup çeşitinde kullanmak mümkün değil iken bazı kullanıcıların indiksiyonlu mil arabasını düz indiksiyonlu mil arabasında kullandığı gözlemlenmektedir ve bu hatanın önüne geçmek için İndiksiyonlu miller için Sce seriler alt destekli miller için ise Tbr yada daha dar alanlar için Sbr serileri kullanılmaktadır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?